CASSOVAR BUSINESS CENTER svojou podlažnou plochou (viac ako 60 000m2) a k tomu prináležiacim rezidenčným objektom s takmer stovkou nadštandardných bytov srdci mesta je najväčším administratívno obchodným komplexom nielen v Košiciach, ale okrem Bratislavy aj na celom Slovensku. Je postavený v geometrickom strede mesta a jeho dominantou je zachovaný 60 metrov vysoký komín – dominanta celého Komplexu.

Komplex Cassovar (názov prenesený z pôvodného pivovaru na ktorého základoch vznikol) je koncipovaný ako nové – moderné centrum mesta s bývaním, obchodmi, službami, takmer 2500 pracovnými miestami, novou dopravou, parkoviskami ale aj parkom okolo pôvodnej kaplnky. Jeho neprehliadnuteľné smelé architektonické aj technickéa technologické riešenie predstavuje vysoký európsky štandard v tomto segmente.

Administratívno – obchodné centrum je koncipované ako dve vertikály – sídlo svetového giganta v IT segmente ,spoločnosti -T-Systems, ktoré dominujú nad horizontálnou2 podlažnou podnožou – Galériou Cassovar – retailovým priestorom zameraným na služby, kaviarne, reštaurácie….

Súčasťou komplexu sú:

  • 2 podzemné technické a parkovacie podlažia na 15.500 m² pre 480 áut,
  • 2 retailové podlažia na 13.500 m² pre obchodné, relaxačné stravovacie prevádzky a služby, so zatrávnenou pochôdznou strechou a
  • jednu 7- a druhú 9-podlažnú administratívnu budovu spolu na 31.000 m² kancelárií typu A pre cca 2500 pracovných miest IT spoločností a v každej budove so samostatným technologickým podlažím.

História

Cesta k vybudovaniu najväčšieho multifunkčného komplexu v Košiciach sa začala v roku 2006. Búracie práce v areáli bývalého Pivovaru boli zahájené v polovici augusta 2006. Na Ministerstvo životného prostredia bol o týždeň neskôr predložený Zámer CASSOVAR Komplexu, na posúdenie z hľadiska Zákona č. 24/2006 Z.z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie (EIA). Areál Cassovar Komplexu má však dlhú históriu, ktorá siaha až do roku 1487.

2007

Základný kameň

2009

Otvorenie rezidenčnej časti

2010

Otvorenie CBC I

2011

Ocenenie stavba roka

2012

Otvorenie CBC II

Lokalita

Business centrum na správnej adrese

Cassovar Komplex sa nachádza na strategickom mieste v Košiciach, metropole východného Slovenska a druhom najväčšom meste v štáte.

Košice majú výhodnú strategickú polohu nielen v rámci mesta a krajiny, ale i na medzinárodnej úrovni. Košice predstavujú dôležitý infraštruktúrny uzol regiónu s kvalitným cestným spojením s Bratislavou (450 km) a Budapešťou (260 km).

Mestom Košice prechádza viacero železničných spojení a nachádza sa tu tiež medzinárodné letisko. Terminály kombinovanej dopravy a širokorozchodnej železničnej trate poskytujú rýchle dopravné spojenie s východnou Európou.

Košice v číslach:

  • 240 000 obyvateľov (360 000 v Košickej aglomerácii)
  • okresné a krajské mesto (Košický kraj má 795 000 obyvateľov – 14,7% z celkovej populácie Slovenska).

Atraktívna poloha

Projekt je situovaný na okraji historického centra Košíc, na pomedzí Starého a Nového Mesta. Najvýznamnejšia pamiatka Košíc, Dóm sv. Alžbety, je vzdialená 5 minút pešej chôdze. Hlavná železničná a autobusová stanica sa nachádza 10 minút pešo od Cassovar Komplexu. Pozemok komplexu obkolesujú obytné, kancelárske a maloobchodné prevádzky. Mestský park, multifunkčná aréna, školy so športoviskami a ďalšia vybavenosť sa nachádzajú v dochádzkovej vzdialenosti od komplexu.

Pešia vzdialenosť k:

  • Dómu sv. Alžbety
  • Námestiu Maratónu Mieru
  • Námestiu slobody
  • Železničnej a autobusovej stanici